Ücretsiz Blog Siteleri

Ücretsiz blog siteleri sayesinde blog açmanızı sağlayacak yerli yabancı pek çok site bulabilirsiniz, bu sitelerin ana domainleri çok güçlüdür. Seo için hazırlamış olduğunuz paravan veya kaynak siteniz oldukça önem arz etmektedir.

ücretsiz blog siteleri

ücretsiz blog siteleri

Sitelerinizi güçlendirmek için çok yararlı olduğundan aşağıda bunlardan önemli olanlarını size sunmak istedik. Mutlaka bunlardan oluşturacağınız bloglarla siteleriniz doğru şekilde desteklerseniz ileri yönelik oldukça fayda sağlarsınız.

Unutmayın bu işlem sanıldığı kadar basit bir süreç değil, zaman alan ve oldukça sabır isteyen bir iştir. Ama size şunu söyleyebilirim mutlaka ve mutlaka faydasını göreceksiniz. Şimdilik mevcut blogları tanıtacağım ama sizlere ileri ki makalemde bunların nasıl kullanılması gerektiğini ve daha önce yapmış seo işlerindeki tecrübelerimi de sizlerle paylaşacağım.

 

En Önemli Ücretsiz Blog Siteleri

Blogger

Blogger; Google’ın kanatları altında olması sebebiyle, Türkçe hizmet sunması, kolay düzenlenebilen tema yapısı, kullanım kolaylığı gibi birçok avantajlara sahip bir ücretsiz blog servisidir.

Google Adsense ve gelişmiş istatistikleri gibi birçok avantajlarıyla Blogger, size alanadiniz.blogspot.com şeklinde (https://www.blogger.com/) bir alan adı sunmaktadır. Gmail hesabınız ile kolaylıkla kendi bloğunuzu oluşturabilirsiniz.

Blogger; hem Google’ın çatısı altında olması, hem Türkçe’yi desteklemesi, hem de Arama motoru optimizasyonu açısından çok uygun olması (her sayfaya özel meta description oluşturabilme, resimlere alt ve title etiketlerini ekleyebilme, yönlendirmeler, hata sayfları, header etiketleri, robots.txt vd.) sebebiyle kuracağımız blog siteleri arasında mutlaka yerini alması gerekmektedir.

WordPress

Dünyanın en bilindik ve başarılı blog sistemi olan WordPress yazılımı, sizlere alanadınız.wordpress.com yapısıyla domain ve host almadan ücretsiz olarak kullanılacak şekilde de sunmaktadır. Arama motoru optimizasyonu açısından, kolaylıkla oluşturup kısa bir sürede yayına açabilmenize imkan tanıması sebebiyle, kullanılması gereken bir diğer ücretsiz blog sitesidir.

Sitenizi kurmak için http://tr.wordpress.com/ adresinden kayıt olarak hazırlayacağınız metin, resim, ses ve video içerikleriyle güçlü bir blog sitesine daha kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Blogcu

Kullanmanız gereken bir diğer ücretsiz blog servisi de blogcu.com sitesidir. Ücretsiz olarak üye olup, zengin içerik oluşturabilme ve sosyal medya paylaşım imkanları ile birkaç dakikada Arama motoru optimizasyonu açısından kullanışlı bir blog hazırlayabilirsiniz.

Jimdo

Ücretsiz, kullanımı kolay ve seo açısından elverişli olanbu servisi de deneyebilirsiniz. Bloğunuzu açmak için http://www.jimdo.com/pricing/jimdofree/ adresinden alt alan adınızı belirleyerek işe başlayabilirsiniz.

Sitenize Google Maps ve ziyaretçi sayacı, takvim gibi birçok vvidget ekleyebilirsiniz. Ayrıca birçok farklı formatta dosya yükleyip ziyaretçilerinizin indirme yapmasını da sağlayabilirsiniz.

Sitenize sosyal medya butonları, Youtube ya da Flash video, resim galerisi ve form ekleyebilirsiniz. Böylece gerçekten işinize çok yarayacak işlevsel bir siteyi kısa sürede oluşturabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın